http://cesty.kropes.cz/vychod07

Informace o cestě do Nepálu 2008

Po zemi do Indie 2007

Indie 2004

Popsat výlet do Indie není jednoduchý. Vy co jste tam byli, jistě chápete, ale vám je taky asi fuk co tu píšeme. Každopádně Indie je země, která každého návštěvníka rozhodně významně poznamená. My jsme měli tu čest strávit v Indii měsíc, což je rozhodně vzhledem k rozmanitosti a rozloze skoro nic. I tak jsme si zvládli přivézt témata na přemyšlení snad na celý život.

Naše cesta začínala a končila v New Delhi a pak směřovala na sever, vysoko, vysoko do Himalájí za Tibetskou budhistickou kulturou. Tam jsme se nepřetržitě kochali přírodními scenériemi a spolu s mnichi naslouchali klidu a síle hor. Potom jsme nějaký čas trávili v zelené Rishikeshi, nezapomněli jsme ani na superposvátné města jako Haridwar nebo Vrndávan a už vůbec ne na nejposvátnější z nejposvátnějších, totiž Varanasi. Našim zrakům neunikli ani nejznámější místa jako Ágra, či Jaipur. Viděli jsme obří hory, koupali jsme se v posvátné Ganze, šli pralesem, ale taky se houpali na velbloudech pouští.

Navštívili jsme svatyně budhistů, hinduistů i sikhů, potkali jsme lidi bohaté, chudé, ale i ty nejchudší. Přiletěli jsme letadlem, chodili pěšky, jezdili rozhrkanýma autobusama, oblíbenýma vlakama, ale taky na cyklorykšách či motorykšách. Jedli jsme specialty v hotýlku, i pouliční jídlo pro obyčejné lidi. Viděli jsme ledasco a díky tomu jsme zjistili, že jsme vlastně neviděli vůbec nic.

Texty a obrazový materiál lze volně používat pro osobní potřebu. Jakékoli veřejné šíření uvítáme, ale až po dohodě na info@kropes.cz. Děkujeme za pochopení.