http://cesty.kropes.cz/vychod07

Informace o cestě do Nepálu 2008

Po zemi do Indie 2007

Mexiko 2003

Znáte to, „Všichni jsou už v mexiku, Budenos Dias …“. Pokušení nám nedalo a rozhodli jsme se vyrazit taky. Na našem výletě jsme veřejnou dopravou (zásadně té nejnižší třídy) projeli jižní čast Mexika, tedy na jih od DF (Mexiko city), včetně jukatánského pralesa. Viděli jsme slavné serfařské pláže, spousty kaktusů, hory, zarostlé majské pyramidy uprostřed pralesa, Karibik, … Byl to výlet, kde jsme poprvé zažili tropické bouře, poprvé viděli „divoké“ krokodýly v přírodě a poprvé ochutnaly specialitky typu pražené kobylky.

Mexiko se do nás (cestu jsem podnikl se Šimonem) zapsalo jako země kaktusů (i tekutých), všudypřítomných retardérů, úžasných pyramid a samozřejmě sombrér (i když né tak obrovských jak se prezentují u nás). Ale taky země, kde vyjít na ulici po tmě je totožné jako chodit s obrovským billboardem: „Jsem vrah, nebo alespoň lupič“. Mexičané jsou ostražití a s neznámými osobami mluví s podezřením, ale i tak jsou milí a rádi pomohou.

Texty a obrazový materiál lze volně používat pro osobní potřebu. Jakékoli veřejné šíření uvítáme, ale až po dohodě na info@kropes.cz. Děkujeme za pochopení.