http://cesty.kropes.cz/vychod07

Informace o cestě do Nepálu 2008

Po zemi do Indie 2007

Přípravy a motivace - Nepál 2008

Na našich promítáních, vyprávěních a fotografiích jste se s námi již mohli vydat na iránské bazary, za etiopskými přírodními národy, za syrskou pohostinností, jordánskými korály, indickou posvátnou Gangou, ale také do budhistických klášterů v Himalájích, na pyramidy hluboko v mexickém yucatánském pralese, do Bulharských hor i k móři, za tureckými řidiči kamionů, nebo třeba marockými beduíny.

Letos jsme se rozhodli vyměnit vyprahlé pouště za cesty nasáklé vodou, suché vedro za mokré, nebe bez jediného mráčku za monzunové období a pohodlí měst za neponičenou krásu hor. Je pravda, že z cest tentokrát nebudeme psát zrovna často, protože vážně nebude odkud, ale o to hlubší zážitky, hezčí fotky a emotivnější vyprávění hodláme přivézt. Ale abychom vás moc neodradili, zkusíme sem přeci jen občas napsat kde zrovna žijeme a co nás potkalo.

Takže náš plán je asi zhruba takový: New Delhi → Varanasi → Patna → Kathmandu → 14 dní treky v Langtangu → Kathmandu → 14 dní treky v Dolpo nebo kolem Annapuren → New Delhi.

Tipy pro cestovatele

  • Cestovní pojištění Allianz (www.allianzdirect.cz):
    • neomezená výše léčebných výloh (obvykle do 2.000.000)
    • neomezená nadmořská výška (obvykle do 2.500 a s příplatkem do 5.000)
    • platí i na záchranné práce bez následné hospitalizace a teroristický útok
    • cena zhruba 70Kč/den
Texty a obrazový materiál lze volně používat pro osobní potřebu. Jakékoli veřejné šíření uvítáme, ale až po dohodě na info@kropes.cz. Děkujeme za pochopení.