http://cesty.kropes.cz/vychod07

Informace o cestě do Nepálu 2008

Po zemi do Indie 2007

Po zemi do Indie 2007

Naše trasa se ve skutečnosti dost změnila a v půlce jsme odbočili o 180 stupňů a místo Pákistánu a Indie viděli jižní Irán a jezero Van v Turecku.

Planovana orientacni trasa cesty do Indie Pokud nám osud dovolí, vyrazíme v druhé polovině července roku 2007 směrem na východ. Se stanem, vařičem a budeme se držet při zemi. Nejčastějším dopravním prostředkem by měla být běžná veřejná doprava, tedy autobusy a vlaky 2. třídy, veřejná kolektiva. V rámci našich možností se budeme snažit cestovat a mluvit s obyčejnými lidmi a vnímat kulturní zvyklosti, morální zásady a vlastně obecně způsob života “domorodců”. Budeme pozorovat postupnou proměnu společnosti od naší evropské, tzv. západní křesťanské, přes muslimský arabský svět až po hinduistickou Indii.

Naše plánovaná trasa povede z Brna přes Slovensko, Maďarsko, Jugoslávii a Bulharsko. Hranici s Asií přeplujeme v tajemném Istanbulu a přes celé Turecko projedeme do Iránu. Do země, kde žijí pohostinní lidé a kde na vše dohlíží Alláh. Dle některých zkušených cestovatelů začíná pravá Asie až za Iránem a nás tedy pravá Asie přivítá nehostinnou pouští pákistánského Balučistánu, potom projedeme Pákistánem a snad se dostaneme i na autonomní kmenová území v severním Pákistánu, kde platí zákony kmenového vůdce. Islám opustíme přechodem hranic s Indií a po prohlídce “hlavního města” siků se dostaneme k nefalšovaným hinduistům. Indii pravděpodobně opustíme v Bombaji a okřídlenec nás zanechá v Istanbulu, odkud se po kulturní aklimatizaci už nějak domů dostaneme.

Máte-li chuť sledovat naši cestu, číst si o našich zážitcích a pocitech a snad i vidět nějakou fotku, určitě budete mít možnost na webu http://kropes.cz. :-)

Hlavní trasa: Pojedeme zhruba po následující trase, ze které samozřejmě budeme odskakovat k zajímavým místům v okolí Brno (CZ), Sofie (Bg), Istanbul (TR), Kappadokia, pohoří Kačkar, Teherán (Írán), Esfahán, Shiraz, Yazd, Zahedán, Quetta (Pákistán), Lahore, Amritsar (Indie), New Delhi, Jaipur, Jodhpur, Ahmedábád, Mumbai, letadlem do Istanbul (Tr), Sofia (Bg), Brno (CZ)

Texty a obrazový materiál lze volně používat pro osobní potřebu. Jakékoli veřejné šíření uvítáme, ale až po dohodě na info@kropes.cz. Děkujeme za pochopení.